Trakya ve İstanbul İçin Kar ve Sağanak Yağış Uyarısı: “İstanbullular Bir An Evvel Evine Gitsin”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya ve İstanbul için günler öncesinden ciddi uyarılarda bulunmuştu. Trakya’da kuvvetli sağanakla birlikte kar yağışı beklenirken İstanbul’da ise yağmur görülecek. 

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, İstanbulluları akşam saatlerinde dikkatli olmaları konusunda uyararak ‘İstanbullular bir an evvel akşam saatlerinde evine gitsin’ dedi.

Meteoroloji verilerine göre bugün Trakya ve İstanbul’da yağışlar etkili olacak.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hava durumu tahminlerini canlı yayında paylaştı. Şen, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Rüzgar döndü, sabah lodostu. Rüzgar kuzeye döndü ve hızla doğuya kayacak. Yağış Avrupa Yakası başta olmak üzere bütün İstanbul’da öğlene doğru başlayacak. Trakya’da Edirne’de başladı. Ege’de rüzgar güneyli. Edremit Körfezi üzerinde çarpışıyor. Burada yağış kuvvetli olacak.”

“Yağış Bursa Yalova Kocaeli İstanbul başta olmak üzere kuvvetli olacak. Önce Avrupa yakası sonra il genelinde etkili olacak. Su baskınlarına neden olabilir. Öğleden sonra sıcaklıklar hızla düşecek. Rüzgar hissedilen sıcaklığı daha da düşürecek. İstanbullular bir an evvel akşam saatlerinde evine gitsin.”

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 12 (Yağışların sabah saatlerinde batısında, öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.)

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21 (Yağışların, gece saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 20

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah doğusu, öğle saatlerinden itibaren il geneli sağanak yağışlı 19

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 21

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 19

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 9

Diyarbakır: Az bulutlu 14

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x