TFF, Süper Lig İçin Play-Off Kararını Verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig’de play-off etabı oynatılmasının bu sezon için gündemde olmadığını duyurdu.

Süper Lig’de 2023-2024 sezonunun 6. haftası geride kalırken, play-off tartışmaları da gündem gelmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Trendyol Süper Lig’de play-off etabı oynatılmasının bu sezon için gündemde olmadığını duyurdu.

Play-off konusu gelecek sezon tartışılacak👇

Süper Lig yayın gelirini yeniden 500 milyon dolar seviyesine çıkarmak isteyen, Hollanda ve Belçika lig yapılarını yeniden düzenleyen, Şampiyonlar Ligi’nin yeni formatını planlayan Hypercube firması ile anlaşan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin de fikrini alarak, birçok konuyla ilgili değişiklik yapmak için harekete geçti. Gündeme liglerde yapılacak format değişikliği ihtimali de geldi. 

Hypercube firması, play-off ve normal lig sistemi ile ilgili çalışma dosyayı hazırlayarak, Süper Lig kulüplerinin başkanları ile görüşme yapmak için harekete geçti. Süper Lig’in geleceğiyle ilgili yapılacak bu toplantıda play-off konusu gündeme gelecek ve kulüplerin tek tek fikirleri alınacak.

En erken olarak 2024-2025 sezonu👇

Süper Lig kulüpleriyle yapılacak bu toplantıda, play-off konusuna sıcak bakılması halinde, bu sistem en erken olarak 2024-2025 sezonunda devreye sokulacak. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bu sezon play-off sistemini asla uygulamayacak.

Sizce play-off sistemi gelmeli mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x