Papara’dan Gazze’ye 15 milyon TL insani yardım

Türkiye’nin lider finansal teknoloji şirketlerinden Papara, Türk Kızılayı’nın “Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım” kampanyasına katılarak Gazze’ye 15 milyon TL insani yardımda bulunacağını açıkladı.

 

Türkiye’nin lider finansal teknoloji şirketlerinden Papara, Türk Kızılayı’nın Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım kampanyasına dahil olarak, sivil Filistin halkının yaralarını sarmak için Gazze’ye 15 milyon TL insani yardımda bulunacağını açıkladı. Papara’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gazze’de yaşanan insani krizi ve jeopolitik çatışmaların sivillere etkisini endişeyle takip ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen finansal teknoloji şirketi olarak Gazze’deki sivillerin yükselen insani ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak amacıyla Türk Kızılayı’nın Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım kampanyasına katılarak bölgeye 15 milyon TL insani yardımda bulunma kararı aldık. Tarih boyu sonu gelmeyen çatışmalara tanık olmuş bölge coğrafyasında kalıcı ateşkesin en kısa sürede ilan edilmesini ve barışın bir an önce sağlanmasını temenni ediyoruz. Yaşananları takip etmeyi ve yapabileceklerimizi değerlendirmeyi sürdüreceğiz.”

 

Papara Hakkında

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, özgün LinkedIn verileri ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Mobil Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kurulan Papara’nın 17 milyondan fazla bireysel kullanıcısı, aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 570’ten fazla çalışanı olan ve Happy Place to Work® kapsamında Türkiye’nin en mutlu işyerleri arasında gösterilen Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x