Masterchef Türkiye All Star’da Kırmızı Takım Haftayı Kazandı

Masterchef Türkiye All Star’da hafta boyunca kırmızı ve mavi takımlar kıyasıya mücadele etti. Haftanın kazananı 2-1’lik skorla kırmızı takım oldu. Oynanan dokunulmazlıklar sonrası haftanın eleme adayları da açıklandı.

Bu haftanın eleme adayları Esra, Batuhan ve Barbaros oldu. Ekrana gelen son bölümde ise diğer yarışmacılar son eleme adayı olmamak için mücadele etti.

Bu hafta eleme adayını belirlemek için ilk turda şef Yılmaz Öztürk geldi. Yarışmacılar, Yılmaz şefin hazırladığı odun ateşinde ızgara lüfer tabağını yaptı. Daha sonra tadıma geçildi.

İLK TURDAN TEK İSİM ÇIKTI

Tadım sonrası Somer şef yaptığı açıklamada, “Enteresan bir durumla karşı karşıyayız. Bu turdan 2 arkadaş almayı düşünüyorduk ama Yılmaz şefin tabağına yakın sadece bir tabak var.

Şimdi o tabağı şefimiz açıklayacak” dedi. Yılmaz şef ilk turdan çıkan ismin Tahsin olduğunu açıkladı.

İKİNCİ TURA GEÇİLDİ

İkinci turda yaratıcı tabaklar için yarışmacılar seçim yaptı. Kıvanç kereviz ve trüften, Dilara havuç ve trüften, Eren yer elması ve bottargadan, Sergen kereviz ve havyardan, Hasan ise havuç ve havyardan yaratıcı tabaklar yaptı.

Gecenin en iyi tabağını Hasan yaptı. Daha sonra Eren ve Kıvanç gecenin en iyi tabaklarını yaparak gelecek haftaya geçtiler. Son ikiye Dilara ve Sergen kaldı.

ELEME ADAYI BELLİ OLDU

Dördüncü eleme adayı bu haftayı kazanan Kırmızı Takım’ın kaptanı Dilara oldu. Dilara geçtiğimiz haftada da son eleme oyunlarında arkadaşları arasında en başarısız tabağı yaparak kendi kendini potaya göndermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x