Igor Tudor, Beşiktaş için İstanbul’da! Derbiyi izleyecek

Türkiye’de daha önce Karabükspor ve Galatasaray’da teknik direktörlük yapan Igor Tudor son olarak Fransa Ligue 1 ekiplerinden Marsilya’yı çalıştırıyordu. 45 yaşındaki Hırvat teknik adam bugün İstanbul’a geldi. DHA’da yer alan habere göre Beşiktaşlı eski futbolcu Seriç ile birlikte İstanbul’a gelen Tudor, görüşmelerde bulunup, Galatasaray-Beşiktaş derbisini de izleyecek.

İKİ YARDIMCISI TEKNİK HEYETE KATILDI

Beşiktaş’ta Lugano yenilgisi sonrası Teknik Direktör Şenol Güneş görevinden istifa ederken, Siyah-Beyazlılar İstanbulspor maçına Burak Yılmaz yönetiminde çıkmıştı. İstanbulspor maçı sonrası Beşiktaş, Igor Tudor’un ekibinden iki ismin teknik heyete katıldığını duyurdu.

Beşiktaş’tan yapılan açıklamada “Futbol A Takımımızın Yardımcı Antrenörlüğüne Hari Vukas, Atletik Performans Antrenörlüğüne ise Toni Modric getirilmişlerdir.” denilmişti.

HIRVATİSTAN’DAN TUDOR İDDİASI

Siyah-Beyazlılardan yapılan bu açıklama sonrası Igor Tudor iddiaları ayyuka çıktı. Öyle ki hem Hari Vukas hem de Toni Modric yıllarca Igor Tudor’un yardımcılığını yapmış isimler.

Bu arada Hırvatistan basınından Danas, Igor Tudor’un Beşiktaş’ın başına geçtiğine dair net ifadeler kullandı. Haberde “Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Igor Tudor oldu” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

Haber detayında bir zamanlar Slaven Bilic’in çalıştırdığı Beşiktaş’ı Igor Tudor’un devralacağı kaydedildi ve Siyah-Beyazlıların dün yaptığı paylaşıma değinildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x