Burak Elmas: Galatasaray çok bozuldu

Galatasaray’ın eski başkanı Burak Elmas, YouTube’da Balçiçek İlter’in konuğu oldu. Elmas’ın Fenerbahçe ile ilgili sözleri dikkat çekerken Galatasaray’daki değişimden bahsetti.

‘GÜCÜME GİDEN ŞEYLER OLDU’

Başkanlık döneminde yaşadığı tartışmalara atıfta bulunan Elmas, “Benim hayatta bir takım çizgilerim var. Genelde karşı fikirde, anlaşamadığım isimlerle tartışırım ama ailesi, şerefi, haysiyetine zarar verecek herhangi bir hareket yapmama konusunda bir kırmızı çizgim var. O kırmızı çizginin çok az insanda olduğunu gördüm. Delirmedim de üzüldüm. Bu başkanlığı bıraktıktan sonra şunu öğrendim, zaten biliyordum, bütün hatalar başkanın hatası. Bütün yapılan iyi işler de diğer insanların başarısı. Gücüme giden şeyler oldu. Beni çok iyi tanıyan, benimle ilgili başarılı-başarısız, bunları yanlış yaptı eleştirileri çok doğal. Fakat benim karakterim özelliğimi çok iyi tanıyan insanlar bile taraftarlık kisvesi altında bana hiç hak etmediğim şeyler söyledi. Çok şey söylediler” ifadelerini kullandı.

‘BOEY VE NELSSON’U BİZ GETİRDİK’

Sacha Boey ve Victor Nelsson ile ilgili soruyu da yanıtlayan Elmas, “Nelsson ve Boey, bizim dönemimizde geldiler. Bizim bir stratejimiz vardı. Mali olarak uzun süreli bir strateji ile kulübü yönetmek istedik ama şunu gördüm, taraftar ve kamuoyu çok kısa dönemli düşünüyor” dedi.

‘GALATASARAY ÇOK BOZULDU’

Halil Umut Meler’in saldırıya uğramasını da yorumlayan Galatasaray’ın eski başkanı, “Genç bir arkadaşımız darp edilmiş, çocuğu var, ailesi var. Hâlâ bunu doğru bulan bir insan kesimi var. Galatasaray’ı çok sevmemin nedeni bu. Galatasaray’da birtakım davranış biçimleri vardı, kabul edilen ve Türkiye’yi ileri taşıyan; oturması, kalkması, hitabeti, karşı karşıya konuşmasını bilen…” yorumunu yaptı.

Elmas, ‘Sizce bunlar hâlâ var mı?’ sorusu üzerine ise şu yanıtı verdi: “Çok bozulduğunu söyleyebilirim. Benim son gördüğüm Galatasaray’da çok değişti. Ama inşallah düzelir. Galatasaray çok özel bir camia.”

DİKKAT ÇEKEN FENERBAHÇE SÖZLERİ

Elmas, “Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi yenmezsen başarısızsın. Kıyamet kopuyor derbiyi kaybedersen. Doğru mu bu mesele?” sorusu üzerine, “Kopuyor. Evet, doğru. Net söyleyeceğim, Fenerbahçe’yi yenince ben de çok mutlu oluyorum” yanıtını verdi.

Elmas, Fenerbahçe’yi yenince mi, Beşiktaş’ı yenince mi daha mutlu oluyorsun?” sorusunu ise şu sözlerle yanıtladı: “Bugün bunu Fenerbahçeli’ye de sorsan aynı cevabı verir, ‘Galatasaray’ deri. Fenerbahçe’yi yenince daha mutlu oluyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki rekabet çok farklı bir rekabet. Ama Fenerbahçeli birine de sorsan, onlar da aynı şekilde karşılık verir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x