Bilal Erdoğan ABD’ye yüklendi

İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Beşiktaş’taki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

SİSTEM TAMAMEN ÇÖKMÜŞ VAZİYETTE

“Bütün bunlar olurken dünyanın bir tarafında bize çok uzak olmayan Gazze’de ve Filistin’de İsrail’in görülmemiş bir soykırım muamelesine Filistinlileri tabi tuttuğunu görüyoruz.

İşgal edilmiş topraklarda yaşamak yetmedi. İşte dönem dönem bu kıyımlara İsrail başlayıp maalesef insanlığın vicdanında artık açılan yaralar onarılamaz noktaya geldi.

Bütün bir uluslararası kural temelli, uluslararası sistem dedikleri sistem tamamen çökmüş vaziyette.

ABD DOĞRUDAN ORTAĞI

Geldiğimiz nokta itibariyle ne Birleşmiş Milletler ne imzalanmış imza altına alınmış savaş suçlarını düzenleyen konvansiyonlar, anlaşmalar hiçbir anlam ifade etmez hale gelmiş durumda.

Burada özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin BM Güvenlik Konseyi’nde alınan kararı tek başına veto etmesi -sade bir ateşkes kararından bahsediyoruz-, bunu tek başına veto etmesi Amerika’nın bütün bu suçların doğrudan ortağı olduğunu da kabul etmesi anlamına gelmiştir.

Artık kendi kurallarını da çiğneyerek normalde kongre onayı olmadan vermemesi gereken mühimmatı da İsrail’e verme kararı almıştır. Bunun da bu şekilde tespit edilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x